مهاجرت به کانادا

بهداشت مهاجران کانادا


آژانس سلامت عمومی کانادا اعلام کرد :

که وضعیت اقامتی و مهاجرتی فرد در کانادا تاثیری بر دریافت یا عدم دریافت واکسن کرونا نخواهد داشت.

این سازمان به خبرنگاران خود گفت که:
واکسن کرونا در دسترس تمام افراد ساکن کانادا که تزریق واکسن برای آن‌ها الزامی است و مورد تایید هستند قرار خواهد گرفت. خواه شهروند کانادا باشند یا خیر.
در حال حاضر کانادا واکسن فایزر را برای افراد بالای 16 سال و واکسن مدرنا را برای افراد بالای 18 سال تایید کرده است. پرستاران خانگی، افراد بالای 70 سال، کارکنان بخش سلامت و درمان و بزرگسالان در کشور کانادا در اولویت دریافت واکسن هستند.
در صفحه وبسایت دولت کانادا همچنین بیان شده که با بیشتر شدن واکسن ها تعداد بیشتری از افراد به آن‌ها دسترسی خواهند داشت. این گروه‌ها شامل سکنه و کارکنان ساختمان‌های مشترک : نظیر ساختمان‌های مربوط به کارگران مهاجر، برخی از کارکنان مشاغل ضروری و کارکنان بخش سلامت و درمان است که در سری اول تزریق واکسن قرار نداشته‌اند می‌شود.

به علاوه :

تا 21 ژانویه 935.700 دوز واکسن کرونا وارد کانادا شده است. طبق ردیاب واکسن کرونا که توسط یکی از دانشجویان دانشگاه ساسکاچوان برای تشخیص اولویت‌های توزیع واکسن طراحی شده است؛ از این تعداد 729,640 تا تاریخ 21 ژانویه تزریق شده است.
دولت‌های فدرال، استانی و منطقه‌ای کانادا برای تشخیص اولویت‌های توزیع واکسن کرونا از توصیه‌های سازمان مشورتی ملی در زمینه ایمن سازی(National Advisory Committee on Immunization) یا به اختصار NACI استفاده می‌کنند.
مهاجران در فهرست توصیه‌ها قرار دارند چرا که عوامل زیادی آن‌ها را در معرض خطر کرونا قرار می‌دهد. برای مثال بسیاری از مهاجران به خاطر سفر بین‌المللی یا به خاطر شغل خود یا عوامل دیگر در معرض ویروس قرار دارند. بنابراین NACI اقداماتی برای دسترسی بیشتر مهاجران به واکسن ارائه داده است.

برخی از این اقدامات عبارتند از:

برنامه ریزی برای ایمن سازی دپارتمان‌های پناهندگان و مهاجران، ارائه مطالب آموزشی متناسب با فرهنگ مهاجران به زبان‌های مختلف و حضور مترجمین در کلینیک‌ها.
هر استان برنامه‌های خود برای توزیع واکسن را در صفحات مربوطه قرار داده‌اند. سخنگویان دولت‌های کبک و منیتوبا به خبرنگاران اعلام کرده‌اند که مهاجران فارغ از وضعیت اقامتی / مهاجرتی خود واکسن کرونا دریافت خواهند کرد.

یکی از سخنگویان مناطق شمال غرب کانادا ( Northwest Territories ) گفته است که “هر کسی که کارت سلامت NWT معتبر دارد واکسن فایزر / مدرنا دریافت خواهد کرد.”
انتظار می‌رود که ظرف چهار هفته‌ی پیش رو تزریق واکسن فایزر کاهش 50 درصدی داشته باشد چرا که شرکت فایزر برای تامین تقاضای کشورهای سراسر جهان با مشکل روبروست. دولت فدرال کانادا کماکان انتظار دارد که تا سپتامبر 2021 امکان تزریق واکسن برای هر کسی که می خواهد در خاک کانادا واکسینه شود فراهم باشد.

 فرم مهاجرت به کانادا  را پر کنید مشاوران مهاجرت کانادا در اصفهان با شما تماس خواهند گرفت.

و امتیاز شما در مهاجرت را بررسی  خواهند کرد

کاناداویروس کرونا

COVID-19کووید-۱۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *