جدول امتیازبندی ویزای کاری استرالیا

جدول امتیازبندی ویزای کاری استرالیا

برای کار در استرالیا ، اخذ ویزای کاری و اقامت دائم استرالیا، باید در مرحله اول اطلاعاتی در رابطه با شرایط این کشور داشته باشید و پس از آن اقدام به مهاجرت نمایید.. اقتصاد استرالیا یک اقتصاد مختلط و بسیار پیشرفته است. از سال 2021 ، استرالیا با تولید ناخالص داخلی اسمی (تولید ناخالص داخلی) و رتبه دوازدهم اقتصاد ملی، با تولید ناخالص داخلی تنظیم شده با PPP هجدهمین اقتصاد بزرگ بود و جایگاه بیست و پنجم در حوزه صادرات و بیستمین در حوزه واردات است. استرالیا در 26 سال گذشته رکورد دار بیشترین رشد ناخالص داخلی در کشورهای توسعه یافته را به خود اختصاص داده است. تولید ناخالص داخلی آن در سال 2021 حدود 1.7 تریلیون دلار استرالیا تخمین زده شده است.

اقتصاد استرالیا تحت سلطه بخش خدمات خود قرار دارد که 62.7٪ از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می‌دهد. 78.8٪ نیروهای آماده به کار در استرالیا در سال 2017 به کار گرفته شد که این درصد بی سابقه‌ای در کل جهان است. استرالیا بالاترین ارزش تخمینی منابع طبیعی را دارد که در سال 2019 معادل 19.9 تریلیون دلار آمریکا است. در اوج رونق استخراج معادن در سالهای 2009-2010 ، ارزش افزوده کل صنعت معدن 8.4٪ از تولید ناخالص داخلی بود. علی رغم کاهش اخیر سود کشورها در بخش معدن ، اقتصاد استرالیا مقاومت و ثبات خود را حفظ کرد و از سال 1991 رکود اقتصادی را تجربه نکرده بود تا اینکه سرانجام در سال 2020 به دلیل ویرورس کرونا این اتفاق افتاد. اما با این حال جایگاه خود را در بین رتبه‌های برتر اقتصاد قدرتمند از دست نداده است.

بورس اوراق بهادار استرالیا در سیدنی شانزدهمین بورس اوراق بهادار بزرگ جهان از نظر سرمایه ی بازار داخلی است و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای موفق نرخ بهره در آسیا را دارد. برخی از شرکت های بزرگ استرالیا شامل وسفرمرز ، وولورث ، ریو تینتو ، BHP ، بانک مشترک المنافع ، بانک ملی استرالیا ، وست پک ، ANZ ، گروه مک کواری ، تلسترا و کالتکس استرالیا هستند. واحد پول استرالیا و ایالت های آن دلار استرالیا است که با چندین کشور حوزه اقیانوس آرام مشترک می باشد.

در صورتی‌که سوالات بیشتری درباره مهاجرت به استرالیا، محاسبه امتیاز شما در مهاجرت کاری به استرالیا و

پیشنهاد راههای مهاجرتی بهتر بر اساس امتیاز شما دارید

 می‌توانید فرم‌های مشاوره مهاجرت موجود در سایت را پر نموده تا مشاورین ما بتوانند در اسرع وقت با شما تماس حاصل ‌نمایند و به صورت رایگان مشاوره حضوری و تلفنی بگیرید

چین عمده ترین شریک صادرات و واردات استرالیا است. استرالیا عضو APEC ، G20 ، OECD و WTO است. این کشور همچنین با ASEAN ، کانادا ، شیلی ، چین ، کره جنوبی ، مالزی ، نیوزیلند ، پرو ، ژاپن ، سنگاپور ، تایلند و ایالات متحده توافق نامه تجارت آزاد منعقد کرده است. توافق نامه ANZCERTA با نیوزلند ادغام با اقتصاد نیوزیلند و در سال 2011 برنامه ای برای تشکیل یک بازار اقتصادی واحد استرالیا تا سال 2015 وجود داشت.

همین اقتصاد قدرتمند و فعالیت در عرصه‌های مختلف جهانی باعث شده است که استرالیا همیشه به دنبال نیروی کار به صورت بین المللی باشد تا جایگاه خود را بین کشورهای قدرتمند حفظ کند و از آن طرف با توجه به اینکه اخذ ویزای کار استرالیا از ابتدا برای افراد واجد شرایط اقامت دائم را به دنبال خواهد داشت، از این جهت سالانه افراد زیادی برای این ویزا درخواست می‌دهند. ولی لازم به ذکر است که شرایط اخذ ویزای کار استرالیا به صورت امتیازبندی است و مواردی از جمله تحصیلات، سن، مدرک زبان، سابقه کاری مرتبط با تخصص شما در آن مورد بررسی قرار می گیرد.

اگر تصمیم به اخذ ویزای کار استرالیا دارید، باید بدانید که این کشور یکی از محبوب ترین مقصد های مهاجرت در جهان است که تمایل به جذب کارگران ماهر در بخش ها و صنایع مختلف دارد.

فارغ التحصیلان و متخصصان واجد شرایط می توانند از این فرصت استفاده کنند ولی باید بدانند که اخذ ویزای کار استرالیا ساده و راحت نیست ولی با داشتن شرایط لازم می توانند برای این روش اقدام کنند.

لازم به ذکر است که شرایط اخذ ویزای کار استرالیا به صورت امتیازبندی است و مواردی از جمله تحصیلات، سن، مدرک زبان، سابقه کاری مرتبط با تخصص شما در آن مورد بررسی قرار می گیرد. اگر تصمیم به اخذ ویزای کار دارید باید از راه‌های مهاجرتی، امتیازات و هزینه‌های آن آگاه باشید. پس این مطلب را از دست ندهید و تا آخر با ما باشید.

ویزای ساب کلاس 189

این ساب کلاس شامل نیروی کار ماهری است که در کشور استرالیا کارفرما و اسپانسرشیپ ندارند و از سمت ایالت و دولت این کشور هیچ گونه حمایتی نمی شود. اما از بزرگ ترین مزایای این ویزا اخذ اقامت دائم توسط این ساب کلاس است.

لازم به ذکر است که پس از کسب امتیازات لازم 60 روز برای دریافت ویزای خود فرصت دارید.

ویزای ساب کلاس 190

در این نوع ویزا فرد می تواند از طریق اسپانسرشیب ایالتی اقدام نماید و اقامت دائم استرالیا را به دست آورد. شما با کسب امتیازات لازم می توانید همسر و فرزند زیر 18 سالتان را هم با خود به همراه ببرید. در ساب کلاس 190مدت زمانی که پرونده مورد بررسی قرار می گیرد بین 7 تا 9 ماه است. در ویزای 190  فرد متقاضی باید به مدت 24 ماه، در جایی که اسپانسرشیپ ایالتی آن را اخذ نموده است، کار و زندگی کند. این نوع ویزا برای افرادی که واجد شرایط هستند این امکان را فراهم می آورد که پس از گذشت 4 سال زندگی در خاک این کشور بتوانند برای اخذ تابعیت استرالیا درخواست دهند.

ویزای ساب کلاس 491

ویزای 491 استرالیا یک ویزای منطقه ای است که به متقاضی این اجازه را می دهد تا به عنوان یک نیروی کار ماهر در کنار خانواده اش در مناطق ویژه ای از کشور استرالیا اقامت نموده و اسکان داشته باشد.

ویزای 491 به مدت 5 سال معتبر است و کسی که این ویزا را دارد قادر خواهد بود تا پس از سه سال به جهت دریافت کارت Permanent Residency اقدام نماید.

یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن دقت نمایید این است که رشته و تخصص شما باید جز مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد. و همینطور امتیاز هر کدام از راه‌هایی که مد نظر شماست را داشته باشد.

در صورتی‌که سوالات بیشتری درباره مهاجرت به استرالیا، محاسبه امتیاز شما در مهاجرت کاری به استرالیا و

پیشنهاد راههای مهاجرتی بهتر بر اساس امتیاز شما دارید

 می‌توانید فرم‌های مشاوره مهاجرت موجود در سایت را پر نموده تا مشاورین ما بتوانند در اسرع وقت با شما تماس حاصل ‌نمایند و به صورت رایگان مشاوره حضوری و تلفنی بگیرید

برای آگاهی از امتیازات به جداول زیر دقت نمایید:

امتیاز سن

سن در زمان درخواست امتیازات
18-24 25
25-32 30
33-39 25
40-44 15

 

 

امتیاز برای مهارت زبان انگلیسی

مهارت زبان انگلیسی امتیازات
فرد در آزمون (IELTS) در هر یک از 4 بند آزمون نمره 8 را اخذ نماید.

یا

در آزمون PTE  نمره 79 را کسب کند.

20
فرد در آزمون (IELTS) در هر یک از 4 بند آزمون نمره 7 را اخذ نماید.

یا

در آزمون PTE  نمره 65 را کسب نماید.

10
فرد در آزمون (IELTS) در هر یک از 4 بند آزمون نمره 6 را اخذ نماید.

یا

در آزمون PTE  نمره 50 را کسب کند.

0

 

*در رابطه با مدرک باید به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که شما برای اقدام برای اخذ باید حداقل آیلتس 6 را داشته باشید.

 

امتیاز برای اشتغال استرالیا در مشاغل کارگر ماهر برگزیده یا یک عنوان شغلی نزدیک به آن

تجربه کاری امتیاز
بیشتر از 8 و کمتر از 10 سال (در 10 سال گذشته) 20
بیشتر از 5 و کمتر از 8 سال (در سال گذشته) 15
بیشتر از 3 و کمتر از 5 سال (در 10 سال گذشته) 10
بیشتر از 1 و کمتر از 3 سال (در 10 سال گذشته) 5

 

 

امتیاز برای مدارک تحصیلی

نوع مدرک امتیاز
دکترا از یک موسسه آموزشی در استرالیا یا دکترای استاندارد و معتبر از سایر کشورها. 20
حداقل مدرک لیسانس یا کارشناسی ارشد ، از یک موسسه آموزشی در استرالیا یا سایر مدرکی که معتبر است و مورد تایید دیگر کشورها باشد. 15
دیپلم یا گواهینامه تجارت یا سایر مدارک تحصیلی اخذ شده در استرالیا ، و معتبر از سایر کشورها. 10

 

 

امتیاز مورد نیاز تحصیل استرالیا

شاخص امتیاز
مدرک تحصیلی دیپلم یا مدرک تجاری که با توجه با استانداردهایی برای تحصیل در استرالیا صورت گرفته است و توسط مراکز آموزشی معتبر در استرالیا دریافت شده باشد. 5

 

امتیاز برای شاخص مدرک زبان انگلیسی

شاخص امتیاز
شما می توانید پنج امتیاز برای عضویت در یک جامعه انگلیسی زبان معتبر که در زمانی که از شما دعوت شده است تا برای کار در استرالیا درخواست کنید عضو آن هستید، دریافت کنید. جامعه انگلیسی زبان معتبر توسط سازمان ملی مترجمان متون و مترجمان همزمان (NAATI) معرفی می شود. 5

 

 

امتیاز برای تحصیل در مناطق استرالیا

شاخص امتیاز
اگر برای تحصیل در استرالیا واجد شرایط باشید، می توانید در زمانی که از شما برای زندگی و تحصیل، در مناطق کم جمعیت یا در کلانشهرهایی با رشد جمعیتی کم در این کشور دعوت به عمل آمده است، پنج امتیاز کسب کنید. 5

 

 

امتیاز برای مهارت های همسر

شاخص امتیاز ها
در صورتی که شریک زندگی تان در زمانی که از شما دعوت شده است دارای شرایط زیر باشد

سن؛

مدرک زبان انگلیسی؛

ارزیابی مهارتهای مناسب در یک شغل موجود در لیست مشاغل کارگر ماهر که با برنامه مهاجرتی شما همخوانی دارد.

اگر نام شریک زندگی تان در برنامه ویزای شما ذکر نشده باشد، یا اینکه شهروند استرالیا بوده و یا اقامت دائم استرالیا را داشته باشد ، نمی توانید این امتیاز را دریافت کنید

5

 

 

امتیاز برای سابقه کاری در استرالیا

شاخص امتیاز
شما در صورت داشتن تجربه کاری در استرالیا منتهی به درخواست ویزای کار استرالیا، پنج امتیاز دریافت کنید.

سابقه کاری شما باید در راستای شغل منتخب شما یا مرتبط با آن باشد. حداقل سابقه کاری قابل قبول 12 ماه است.

5

 

 

امتیاز برای داشتن حامی در دولت ایالتی یا قلمروهای استانی

شاخص امتیاز
برگزیده شدن توسط دولت ایالتی یا قلمرو برنامه مهاجرت ایالتی ، به منظور اقدام برای ویزای ساب کلاس 190 5

 

امتیاز برای برگزیده شدن توسط دولت یا قلمروهای استانی یا داشتن حامی توسط یک عضو خانواده واجد شرایط ، برای اقامت و کار در یک منطقه مشخص / تعیین شده است. ( ویزای ساب کلاس 491 )

امتیاز برای برگزیده شدن توسط دولت قلمروهای استانی یا داشتن حامی توسط یک عضو واجد شرایط خانواده

شاخص امتیاز
برگزیده شدن توسط دولت ایالتی یا قلمرو برنامه مهاجرت ایالتی ، یا حمایت مالی توسط بستگان واجد شرایط ، به منظور اقدام برای برنامه ساب کلاس فرعی 489 از یک قلمروهای استانی 10

 

کلام پایانی در ارتباط با امتیازات و ویزای کار

متقاضیان عزیز شما برای کسب امتیازات بالا آیتم های زیادی را در مقابل خود نمی بینید، در سال های اخیر به دلیل تقاضای بالا بخصوص در رشته های فنی مهندسی سطح امتیازات افزایش یافته است و ما به شما پیشنهاد می کنیم تمام تلاش خود را در جهت افزایش امتیاز انجام دهید تا به این صورت شانس خود را برای دریافت ویزا افزایش دهید.

در صورتی‌که سوالات بیشتری درباره مهاجرت به استرالیا، بهترین راه‌های مهاجرت، هزینه‌های آن و شرایط ورود به آن‌ها را داشتید، می‌توانید با شماره‌های تلفن موسسه مهاجرتی راد تماس گرفته و سوالات خود را از ما بپرسید.

همچنین می‌توانید فرم‌های مشاوره مهاجرت موجود در سایت را پر نموده تا مشاورین ما بتوانند در اسرع وقت با شما تماس حاصل ‌نمایند و به صورت رایگان مشاوره حضوری و تلفنی بگیرید

  • *مدت زمان بررسی و تماس با شما در صورت واجد شرایط بودن به مدت یک روز کاری خواهد بود.

بلاگمهاجرت به استرالیا

اقامت استرالیامهاجرت کاریویزا کارویزای کار استرالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *